Premier Lig yönetiminden Müslüman futbolculara jest! İftar vaktinde maça ara verilecek

Premier Lig idaresi, Müslüman futbolcular için Ramazan ayında oynanacak maçlarla ilgili düzenleme yaptı. Yapılan düzenlemede, Müslüman futbolcular için iftar vaktinde maça orta verilecek ve oyuncular gerekli besin dayanağını alacak. Oruç tutan oyuncuların maçlardan evvel hakeme bilgi vereceği belirtildi.

MAÇLARA ORTA VERİLECEK

Sky Sports’ta yer alan habere göre Premier Lig ve Championship’te akşam oynanacak maçlarda Müslüman futbolcular için iftar vaktinde maça orta verilecek ve oyuncular gerekli besin takviyesini alacak.

CHELSEA İFTAR DÜZENLEYECEK

Premier Lig gruplarından Chelsea, 26 Mart’ta Stamford Bridge Stadyumu’nda iftar yemeği vereceğini açıklamıştı. Kulübün resmi hesabından yapılan açıklamada, “Stamford Bridge Stadyumu’nda verilecek iftar yemeği 26 Mart Pazar günü yapılacak.” denilmişti.

GEÇTİĞİMİZ YILDA DA ÖRNEKLERİ VARDI

Premier Lig’de Ramazan ayında daha evvel oynanan maçlarda da futbolculara oruçlarını açabilmeleri için müsaade edilmişti. İki yıl evvel, Leicester City’nin Crystal Palace ile oynadığı maçta, oyuncuların maçta oruçlarını açabilmeleri için hakem oyunu durdurmuştu. Her iki kulüp de maç öncesi hakem Graham Scott ile Wesley Fofana ve Cheikhou Kouyate’nin oruçlarını açmalarına müsaade vermek için oyunda bir duraklama olması konusunda anlaştı. Vicente Guiata, Fofana ve Kouyate’nin saha kenarında oruçlarını açtı ve King Power Stadyumu’ndaki duraklamanın çabucak akabinde kale vuruşu ile oyun başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir