İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’a evsiz bir adamla olan sohbeti nedeniyle eleştiri yağmuru

İşçi Partisi milletvekilleri, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ı, evsiz bir adama finansla ilgilenip ilgilenmediğini sorduğu için eleştirdi.

Express’in haberine nazaran, Sunak, cuma günü Londra’da The Passage tarafından işletilen ve Noel hafta sonundan evvel insanlara sıcak yemek servisi yapan bir evsizler barınağını ziyaret ediyordu.

Yemek dağıtırken evsiz bir adam olan Dean’le konuşmaya başlayan Sunak, adamın kendisine sorduğu “ekonomiyi yoluna koyup koymadığı” sorusunu cevapladı.

“Tam olarak yapmaya çalıştığım şey bu” diyen Sunak’a, Dean, ekonomiyi sisteme sokmanın işletmeler için yeterli olacağı yanıtını verdi.

Bunun üzerine “İşyerinde mi çalışıyorsunuz?” diye soran Sunak’a, Dean, “Hayır, ben aslında evsiz bir beşerim. Lakin ben ticaretle ilgileniyorum.”

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak evsizlere yemek dağıtımı yaptı…

“ÖNCE NOEL’İ ATLATMAK İSTİYORUM”

“Finansı seviyorum, kent için âlâ ve işler düzgün gittiğinde, Londra’da hepimiz yeterliyiz, değil mi?” dedi.

Sunak, Dean’in finans işine girmek isteyip istemediğini sorduktan sonra, adam şöyle yanıt verdi: “Evet, umrumda olmaz.. lakin, bilmiyorum, evvel Noel’i atlatmak istiyorum.”

Dean, ayrıyeten Sunak’a bir hayır kurumunun kendisine süreksiz bir konaklama yeri bulmasını umduğunu, bu yüzden Noel’de sokakta olmayacağını açıkladı.

Bu kelamlar muhalefette sert tenkitlere sebebiyet verirken Personel Partisi’nin genel lider yardımcısı Angela Rayner, değişimi dayanılmaz olarak nitelendirdi.

Politikacı Lisa Nandy de “Bu Başbakan daha ne kadar ilgisiz olabilir?” diyerek Sunak’a reaksiyon gösterdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir