Hatay Valiliği’nin ‘Hayat Hatay’ markalı ürünleri raflara girdi

HATAY (İGFA) – Migros, sarsıntı bölgesi üreticilerine dayanak emeli ile harekete geçen birinci perakendeci olarak bölgede alım seferberliği başlamasına öncülük etmişti.

Depremin vurduğu Hatay’da yaraların sarılması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyleyen Hatay Valisi Mustafa Masatlı, “Valiliğimiz tarafından yürütülen “Hayat Hatay” projesi kapsamında kentimizde faaliyet gösteren bayan kooperatiflerini tek çatı altında topladık. Eser güvenliğini sağlayarak, üreticilerin eserlerini direkt alıp, Belen ilçesinde kurduğumuz lojistik merkezinde topladık. Vilayetimizdeki teşebbüsçü bayanlarımız, bölgenin kalkınması ve kendilerine gelir yaratmak maksadı ile yöremizin güçlü kaynaklarından çok başarılı iş fikirleri ürettiler. Bu proje ile onlara üretmeleri için takviye verdik. Eserlerini pazarlayabilecekleri imkan yarattık. Bu projeyi çabucak sahiplenen Migros’un takviyesiyle kooperatiflerimizin eserleri tüm Türkiye’ye ulaşacak. İlerleyen periyotlarda, öteki perakendecilerin raflarında da eserlerimiz yer alacak. Hatay Valiliği olarak zelzelenin çabucak akabinde, vilayetimizdeki narenciye üreticileri için “Beni Hafife Alma Projesi” kapsamında da tonlarca limonu kolundan toplatmış ve Migros iş birliğinde Türkiye çapında satılmalarını sağlayarak, üreticilerimize takviye sağlamıştık. Dayanaklarımız artarak sürüyor” dedi.

Tarım Bakanlığı’nın başlattığı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin takviye verdiği “Gaziantep-Hatay Üreten Yöre Üreten Türkiye” projesinde de yer aldıklarının altını çizen Baydur, “Sadece eser almıyor, alınan eserlerin kalitesini yükseltiyor, ulusal pazara taşıyoruz. Üreten Yöre Üreten Türkiye projesi kapsamında Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman’da da üreticilerle buluşuyoruz. Üretimlerinin devamlılığı için alım garantisi ile teşvik ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir