Erol Bilecik’ten Galatasaray’a gönderme!

Fenerbahçe Lider Vekili Erol Bilecik, Başakşehir maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Maçla ilgili olarak Erol Bilecik, “Futbolcularımızın aşağı üst 90 dakika boyunca gösterdiği uğraşa, azme, uğraşıya tekrar şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyorum. Hepsine helalı güzel olsun” dedi. 

“Hafta içinde adalet peşinde koşanları gördük”

Bu hoş akşamı farklı yorumlamak istemediğini kaydeden Bilecik, “Muazzam bir futbol oynandı, gün sonu itibariyle canlı gözlerle şahit olduğumuz verilmeyen bir penaltımız var. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Hafta içinde adalet peşinde koşan, ahkam kesenleri gördük. Konuşulanları gördük. Bize verilmeyen penaltının linkini futbolda adalet arayan arkadaşlara memnuniyetle bu akşam göndereceğiz. Salı günü o arkadaşlardan nasıl adalet olduğunu yorumlamamasını isteyeceğiz. Futbolda adalet, herkesin hislerine nazaran ortaya koyabileceği bir şey. ‘Adalet peşinde koşuyoruz’ diyenler üslubuna dikkat etmeli. Haksızlıklar içerisinde adalet arıyorlar. Üslup her vakit haklı olmaktan kıymetlidir. Güya olay yerinde katil var. Hakikaten, görmediğimiz üslupla tanımlamalar ortaya koyuluyor. Bu futbolun adaletine yakışmıyor. Herkesin kendini toparlaması gerekiyor” diye konuştu.

“Şampiyonluğu hak ediyoruz”

Önlerinde uzun bir süreç olduğunu kaydeden Erol Bilecik şöyle devam etti:

“Baktığımızda ligde hala yolun başındayız. Taraftarlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Sonucu olmamış, unvanı oturmamış bir şeye kendimizi yakıştırmayalım. Şampiyonluğu hak ediyoruz ancak daha uzun haftalar var. Maçlarımızı yapa yapa gideceğiz. Bir sonraki haftanın heyecanını yaşayacağız. Yolumuz ve seyahatimiz uzun. Herkese aşkla ve sabırla desteklemeye davet ediyorum.” 

“Kulüp yöneticilerinin TFF’ye gitmesi bizi rahatsız etmez”

Galatasaray liderinin TFF’yi ziyaret etmesiyle ilgili olarak ise Bilecik, “Kulüp yöneticilerinin TFF’ye yahut kurumlara gitmesi bizi rahatsız etmez. Onlar kendi istişarelerini yapabilirler. Bütün sıkıntı, sorunları nasıl yorumladığımız. Türkiye’de futbol alandan çok sahanın dışında oynanmaya çalışılan bir şeye dönmüş durumda. Bütün bunların altını çiziyoruz. Futbolu alanda oynamak. Saha dışında oynadığınızda yanlış yorumlara gidiyor. Ondan sonra bir sürü şeyler yapıyorsunuz. Bunların hiçbiri gerçek değil. İşin özeti lafla peynir gemisi yürümüyor. Futbol saha içinde oynanması gereken bir spor. Kimsenin hakkını yemeyiz; Fenerbahçe’nin hakkını da hiç kimseye yedirmeyiz, yedirmeyeceğiz de” sözlerini kullandı. 

Jorge Jesus’la yeni kontrat imzalanacak mı?

Sarı Lacivertliler’in teknik işvereni Jorge Jesus’un mukavelesi konusunda ise Fenerbahçe Lider Vekili Bilecik, “Gündemde bu türlü bir mevzu yok. Jesus dünyanın tanıdığı ve harikulade ahenk içinde çalıştığımız çok pahalı bir teknik yönetici. Bizim için de bir baht. Emin olun, bu kıssanın esasen sonu hoş olacak. Jesus baş hocamız ve seyahatin ana mimarı. Ona inancımız sonsuz. Vakti zamanı gelince her şey yoluna girer” açıklamasını yaptı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir