Erdoğan’ın afişine bıyık çizdiği için tutuklanan çocuğun babası konuştu: Perişanız

Mersin’de yaşayan ve bir meslek lisesinde eğitim alan 16 yaşındaki bir çocuk, bu afişlerden birindeki Erdoğan fotoğrafına tükenmez kalemle Hitler bıyığı çizdi.

Kamera kayıtlarını izleyerek çocuğun kimliğini tespit eden polis takımları çocuğun konutuna gitti ve gözaltına alındı. Çocuk Şube’de tabiri alınan 16 yaşındaki çocuk, afişe bıyık yaptığını lakin afişin farklı noktalarındaki küfürlü içerikleri kendisinin yazmadığını söyledi.

Çocuk Şubedeki süreçlerinin akabinde savcılığa sevk edilen çocuk, cumhurbaşkanına hakaret argümanıyla nöbetçi mahkemeye çıkarıldı ve tutuklanarak Tarsus Çocuk ve Gençlik Kapalı İnfaz Kurumuna gönderildi.

BIYIK DEĞİL KAŞ

Tutuklanan çocuğun babası TELE1’den Engin Açar’a gözaltı ve tutuklama sürecinde yaşadıklarını anlattı. Kelali, çocuğunun bıyık değil kaş çizdiğini söylediğini belirtti. Öte yandan baba Kelali çocuğunun ifadesinde küfürlü sözleri de kendisinin yazmadığını söyledi.

Baba Caner Kaleli şunları söyledi:

“Çocuk şubeden polisler geldi. sözünün alıp bırakılacağını söylediler. Çocuk şubeye gittik, bugün burada konuğumuz olacak dediler biraz şok olduk. “Nöbetçi mahkemeye çıkacak” dediler. Sonraki gün adliyeye gittik. Avukat da dedi nöbetçi mahkemeye girecek hür kalır bunun tutukluluğu yok dediler. Nöbetçi mahkemeden çıkınca tutuklu dediler. Şok üstüne şok yaşadık.”

PERİŞAN DURUMDAYIZ

“Küfür de yazmasıyla suçlanıyor lakin çocuğum küfürleri yazmadım diyor. Küfür yazılarında Süleyman Soylu’nun da ismi varmış, lakin ben yazı yazmadım diyor. Ben imaj görmedim ancak avukatım görmüş olabilir. Avukat net olarak bir şeyin olmadığını söyledi. Biz dört beş gündür perşian durumdayız. Lise 2 öğrencisi çocuk tutuklu. Okul kapanıyor dersleri var, staj evraklarını veremedi. Bekleyiş sürecindeyiz.

“Biz adalete yargıya güvenen insanlarız, Cumhurbaşkanı farkında olsa bu olayın müsaade vermemesi gerektiğini düşünüyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir