Dünya Kupası öncesi itiraf etti! ‘Cristiano Ronaldo için endişelendim’

Premier Lig devi Manchester United’da yaşanan Cristiano Ronaldo krizi, 2022 Dünya Kupası öncesi Portekiz Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Fernando Santos’u endişelendirdi. Fernando Santos, 37 yaşındaki yıldızla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini açıklarken, Cristiano Ronaldo’nun takım dışı bırakıldığı sürece dair bir itirafta bulundu.

Cristiano Ronaldo’nun Manchester United’a transfer süreci hayli süratli gelişti. Dünyaca ünlü futbolcu Juventus’tan ayrılma kararı aldıktan sonra Manchester City devre girdi. Cristiano Ronaldo, Manchester City’e imza atmak üzereyken son anda Sir Alex Ferguson ortaya çıktı. Sir Alex Ferguson, Cristiano Ronaldo’yu Manchester United’a transferi konusunda ikna eden isim oldu. Cristiano Ronaldo’nun tesirli performansına karşın Manchester United, Şampiyonlar Ligi vizesi alamadı.

Paris Saint Germain, Chelsea ve Arsenal üzere dev kulüpler, Jorge Mendes’in önerdiği Cristiano Ronaldo’yu transfer etmeye sıcak bakmadı. Napoli üzere daha düşük bütçeli kadrolar, Cristiano Ronaldo’nun maaşını ödeyemedi. Devler Ligi’nde oynama hayali suya düşen Cristiano Ronaldo, Manchester United’la devam etme kararı aldı.

YEDEK BIRAKILDI, BEKLENENİ VEREMEDİ

Premier Lig’de döneme iki şok yenilgiyle başlayan Manchester United’da Erik cilt Hag’ın Cristiano Ronaldo’yu yedek bırakması reaksiyon topladı. Brentford deplasmanında maça 11’de başlayan Portekizli yıldıza karşın Kırmızı Şeytanlar alandan 4-0 mağlup ayrıldı. Cristiano Ronaldo daha sonra Liverpool, Southampton ve Arsenal karşılaşmalarında yedek kulübesine hapsoldu. Erik cilt Hag, Crystal Palace ile Leeds United maçlarında takıma giremeyen Portekizli futbolcu, Manchester City maçında da takımda olmasına karşın forma talihi bulamadı. Cristiano Ronaldo, Everton maçına birinci 11’de başladıktan sonra fileleri havalandırdı. Portekizli futbolcu, Newcastle United maçında da bir türlü istenen performansı gösteremedi.

TOTTENHAM MAÇINDA İPLER KOPTU

Cristiano Ronaldo için Erik cilt Hag krizinde bardağı taşıran damla Tottenham maçında oldu. Erik deri Hag, 40’ıncı dakikada ısınmak için kenara gönderdiği 37 yaşındaki yıldıza forma talihi vermedi. Cristiano Ronaldo, 90’ıncı dakikada grup arkadaşlarını beklemeden ve maç daha bitmeden soyunma odasına gitti. Portekizli futbolcu daha sonra grup arkadaşlarını beklemeden stadyumdan ayrıldı.

TEN HAG AÇIKLAMA YAPTI, AKABİNDE TAKIM DIŞI

Cristiano Ronaldo’nun Tottenham maçında soyunma odasına gitmesi basın toplantısında Erik cilt Hag’a yöneltilen soruların başında geldi. Erik cilt Hag müsabakanın akabinde Cristiano Ronaldo’nun gösterdiği reaksiyona dair gelen soruya, “Bununla yarın ilgileneceğim. Şu an zaferi kutluyoruz” karşılığını verdi. 37 yaşındaki yıldız futbolcu, Chelsea maçı öncesinde takım dışı bırakıldı.

Kırmızı Şeytanlar’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Cristiano Ronaldo, Chelsea ile oynayacağımız maçın takımında yer almayacak. Onun haricindeki tüm kadro, tüm odağıyla sıradaki maçımıza hazırlanmaya devam edecek” tabirleri kullanıldı.

37 yaşındaki oyuncu Chelsea maçında takım dışında bırakıldıktan kadroya golle geri döndü. Cristiano Ronaldo daha sonra oynanan Sheriff karşılaşmasında fileleri havalandırdı. Portekizli yıldız, Real Sociedad ve West Ham United maçlarında da birinci 11’deki yerini aldı.

FERNANDO SANTOS’TAN İTİRAF GELDİ

Portekiz Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Fernando Santos açıklamalarda bulundu. Cristiano Ronaldo’nun Manchester United’da takım dışı bırakıldığı devirde tasa duyduğunu itiraf etti. Fernando Santos o periyoda dair şu sözleri kullandı:

“Meslektaşlarımın çalışmalarına karışmıyorum (Erik deri Hag) ancak bildiğim bir şey var, iki ay evvel bana Ronaldo’nun sistemli oynayamadığını söyleseydiniz… Lakin durum bugün farklı. Ronaldo, teknik yöneticiyle konuştuktan sonra oynamaya başladı. Yalnızca Avrupa Ligi’nde değil, ligde de son birkaç maçta oynadı.”

Cristiano Ronaldo’nun tek başına çalışmasının güç olabileceğini belirten Fernando Santos, “Ronaldo için endişelendiğim bir an oldu. Ekiple birlikte idman yapamacağını söylediklerinde, onun için endişelendim. Tek başına idman yapması onun için çok sıkıntı olurdu. Lakin tekrar de oynayacak daha çok maçı var” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir