Depremzede Fatma ile Adnan yerleştirildikleri yurtta tanışıp, evlilik kararı aldı

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen sarsıntılardan sonra Burdur’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurduna yerleştirilen depremzede Adnan Altuntaş, düzenlenen tertipte depremzede Fatma Gültekin’e evlilik teklif etti. Gültekin’in teklifi kabul etmesinin akabinde yüzükler takılıp, isteme merasimi yapıldı. Yurtta kalan depremzedeler de davul zurna eşliğinde eğlenerek çiftin mutluluğuna ortak oldu.

Fatma Gültekin, “Burada tanıştık, görüşmeye başladık. Çok heyecanlıyım, şaşkınlık içerisindeyim” dedi. Adnan Altuntaş da “Tanışıyorduk ancak açılamıyordum. Bugün birinci kere açıldım, birinci olarak ‘hayır’ yanıtı aldım. Hastanede ‘evet’ yanıtı alınca sağ olsun müdürüm bizi kırmadı yarım saat içerisinde tertibi ayarladılar. Çok şükür memnunuz. Müdürümüz babamızdır, büyüğümüzdür. O uygun gördüğünde nikahımızı da kıyacağız” diye konuştu.

Yurt müdürü Ramazan Ergene, “Bugün çok manalı bir güne şahit oluyorsunuz. Bu Malatya ve Gaziantep’in aşk, sevgi buluşması. Bazen zelzeleler bu türlü şeylere de vesile oluyor. Ben erkek babası olarak burada misyon alıyorum. Sayın İl Müdürümüz Mustafa Özçelik de kız babası olarak burada” dedi.

Hatay’dan Burdur’a gelen ve Safahat Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan Fatma ve Ömer Soyak çifti de 4 yıllık bağlarını geçen günlerde evlilik ile taçlandırdı. Yurt vazifelileri Soyak çiftini de tertibe davet etti. Ömer Soyak, tertipte eşi Fatma Soyak’a yüzük taktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir