Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerini ziyaret etti

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yalıhüyük ve Ahırlı’da esnafla ve vatandaşlarla buluşarak Büyükşehir Belediyesi tarafından imali tamamlanan Ahırlı Çok Hedefli Salon’un açılışını yaptı.

Açılışta konuşan Ahırlı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı İsa Akgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la birlikte Ahırlı’nın ve Konya’nın her karış toprağını nakış nakış hizmetle bezediklerini söz ederek dayanaklarından ötürü Lider Altay’a teşekkür etti.

“14 MİLYON LİRA MALİYETLE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TESİSİN GÜZEL OLMASINI DİLİYORUM”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası’yla birlikte ilçelerin çehresinin değiştiğine vurgu yaparak, “Ahırlı için iki değerli tarih var. Birincisi 1990 yılında ilçe olması, ikincisi de 2014 yılında Büyükşehir Yasası’nın çıkmış olması. O günden itibaren eksikleri gidermek ismine çok ağır bir çaba sarf ediyoruz. Biz 2019’da tekrar size kelam vermiştik; bu çok maksatlı salon o kelamın bir yapıtı. Yaklaşık 14 milyon lira maliyetle yapmış olduğumuz bu tesisin güzel olmasını temenni ediyorum. Güzel günlerde kullanın inşallah” diye konuştu.

“AHIRLI’YA 270 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE YAYIRIM YAPTIK”

Göreve geldikleri günden itibaren Ahırlı’ya 270 milyonun üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini anımsatan Lider Altay, “Alt yapıdan üst yapıya ve toplumsal tesis alanlarına; içinde yüzme havuzu bulunan kent konaklarına kadar birçok iş yaptık. Belediyeciliği bilen, ilçenin gereksinimlerini gerçek tespit eden, istediğini alan bir lidere sahipsiniz. Allah ondan razı olsun. Biz de onunla birlikteyiz. Kentimize birlikte hizmet ediyoruz” cümlelerini kullandı.

“BİZ BUNUN ÜZERE BİN TANE SALON YAPSAK HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ”

Bundan sonra da birlikte çalışmaya, birlikte üretmeye devam edeceklerini kaydeden Lider Altay, “İsa lider size bir şey söylerken neye güvenerek söylüyor biliyor musunuz? Büyükşehir Belediyesi’nin gücüne güvenerek söylüyor. Zira biz onun yanındayız. Pekala, biz kime güveniyoruz? Milletimize güveniyoruz. 11 Cumhur İttifakı milletvekilimiz var onlara güveniyoruz. Birlik beraberlik içerisinde yapamayacağımız şey yok. İsa liderin gerisinde Büyükşehir Belediyesi’nin gücü, Cumhur İttifakı’nın 11 milletvekilinin gücü, kabinede dört bakanın gücü, en önemlisi Cumhur İttifakı’nın lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın gücü var. İnşallah 17 Mart’ta Kılıçarslan Meydanı’nda Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız. Hepinizi bu büyük buluşmaya davet ediyorum. Biz bunun üzere bin tane salon yapsak hakkınızı ödeyemeyiz fakat şuna emin olun, gece gündüz demeden çalışıyoruz, çaba ediyoruz. Bir eksiği daha tamamlamak için büyük bir gayretin içindeyiz” kelamlarını kullandı.

“BU ÜLKEYE DAİR, BU MİLLETE DAİR, BU COĞRAFYA DAİR ŞİMDİ GERÇEKLEŞMEMİŞ HAYALLERİMİZ VAR”

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer ise, “Geçtiğimiz yıllarda yaşadığı büyük zorluklara, engellemelere karşın Türkiye ilerlemeye devam ediyor. İçinde bulunduğumuz yüzyılı biz ‘Türkiye Yüzyılı’ olarak isimlendiriyoruz. Zira bizim bu ülkeye dair, bu millete dair, bu coğrafya dair şimdi gerçekleşmemiş hayallerimiz var. Bu hayalleri sizlerin takviyesiyle inşallah gerçekleştireceğiz” dedi.

AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hançerli, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Yalıhüyük Belediye Lideri Hasan Koçer, AK Parti Ahırlı İlçe Lideri Süleyman Özalp, MHP Ahırlı İlçe Başkanı Ali Çiçek’in de katıldığı programda konuşmaların akabinde Ahırlı Çok Hedefli Salon’un açılışı dualarla yapıldı.

Açılışın akabinde Ahırlı esnafını da ziyaret eden Lider Altay, güzel işler temennisinde bulundu.

“YALIHÜYÜK’ÜN KALBİMİZDEKİ YERİ KOCAMAN”

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer ile birlikte Yalıhüyük ilçesine de ziyarette bulunan Lider Altay, burada da birinci olarak İlçe Seçim Uyum Merkezi’nin açılışını yaptı.

Burada konuşan Yalıhüyük Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hasan Koçer, iki devir üst üste hizmet etme gururuna nail olduklarını belirterek, dayanaklarından ötürü Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Başkan Altay, ortadan geçen 5 yılda verdikleri sözleri ziyadesiyle yerine getirmenin memnunluğunu yaşadıklarını söz ederek, “Yalıhüyük’ün bizim kalbimizdeki yeri kocaman. Biz ilçelerimizi büyük küçük diye ayırmıyoruz. Zira biliyoruz ki her insanımız hizmetin en büyüğüne layık. Onun için Yalıhüyük’teki kent konağının birebiri Ereğli’de var, Akşehir’de var. Yani Ereğli’de ne hizmet yapıyorsak Yalıhüyük’te de birebir hizmeti veriyoruz” değerlendirmesini yaptı.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÖZER BİRLİK-BERABERLİK VURGUSU YAPTI

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer ise, muvaffakiyetin en kıymetli ögelerinden birinin ahenk olduğuna dikkati çekerek, “Yalıhüyük’ümüzde de önümüzdeki periyot hoş hizmetleri getirebilmek için ilçe belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz, teşkilatlarımız, Cumhur İttifakı olarak birlik ve beraberlik içinde olacağız” sözlerine yer verdi.

Programa AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hançerli, AK Parti Yalıhüyük İlçe Lideri Yusuf Pişkin, MHP Yalıhüyük İlçe Başkanı Abdullah Ceran da katıldı.

İlçe esnafıyla da buluşarak güzel işler dileyen Lider Altay, Yalıhüyüklü bayanlar tarafından kurulan bayan kooperatifini de ziyaret etti. Lider Altay, son olarak Ahırlı ilçesine bağlı Akkise Mahallesi’ni de ziyaret ederek vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir