Aydın’daki patlamada ölenlerin kimlikleri belli oldu: 4’ü çocuk…

Nazilli ilçesi Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi’nde, bir döner firmasına ilişkin 2 katlı restoranın mutfak kısmında, dün saat 15.15 sıralarında tüp değişimi sırasında gaz sıkışması sonucu patlama oldu.

Patlamayla birlikte yangın çıktı. İhbar üzerine adrese çok sayıda itfaiye, sıhhat ve polis grupları sevk edildi.

İtfaiye takımları, alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Patlamada 7 kişi hayatını yitirirken, 5 kişi de yaralandı. Yaralılar Mustafa Görkem Balkık (20), Cennet Yeldi (24), Merve Bayar (23), Osman Sakızcı (19) ve Hasan Pehlivan (41) Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan Cennet Yeldi, buradaki birinci müdahalenin akabinde İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ölen 7 kişinin cenazesi ise otopsi için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ AÇIKLANDI

Ölenlerin kimlikleri belirlendi. Aydın Valiliği’nin ‘Twitter’ hesabından yapılan açıklamada, faciada hayatını yitiren 7 kişinin Fatma Danaş, Neslihan Karaboğa ile kızları Lale Parıltı Karaboğa, Gamze Karaboğa ve Cansu Karaboğa ile Emine Düztepe, kızı İrem Düztepe olduğu belirtildi.

Neslihan Karaboğa ve 3 çocuğunun Aydın’ın Karacasu ilçesi Başaran Mahallesi’nde oturdukları, gezmek için Nazilli’ye geldikleri belirlendi.

Emine Düztepe ve kızı İrem Düztepe’nin ise yaşadıkları Aydın’ın Kuyucak ilçesi Kurtuluş Mahallesi’nden 1 hafta evvel Nazilli’ye taşındıkları öğrenildi.

Düztepe’nin büyük kızı Sıla Düztepe’nin ise aç olmadığını söyleyip yemeğe gelmediği bildirildi.

Emine Düztepe ve kızının cenazelerinin bugün öğlede Kuyucak’ın Horsunlu Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verileceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir